Az energetikai tanúsítvány az eladóknak és a vásárlóknak egyaránt számító

Az energetikai tanúsítvány az eladóknak és a vásárlóknak egyaránt számító, hiszen ezzel dokumentálható az adott lakás sejthető fűtési költsége. Kézenfekvő, hogy egy remek energetikai tanúsítvány komolyan megemeli az eladni kívánt lakás értékét, emiatt a legtöbb esetben próbálják is megvenni az eladók. Mivel pedig leredukálódik a silány vétel lehetősége, a vásárlók is egyre gyakrabban öntudatosan kérik a szimpatikus lakás energetikai tanúsítványát. Így az energetikai tanúsítvány a szlengben lakás zöldkártya néven hódít. 2012 elejétől az energetikai tanúsítvány szükséges minden újonnan felhúzott háznál és az vételezéseknél, bérléseknél is.Meglévő energetikai tanúsítvány 10 évig elfogadott, de ha alkalomadtán a tanúsítvány befolyásoló módosulások történnek, mint például fűtéskorszerűsítés, akkor ajánlott újat kérni, mivel általa különb besorolást szerezhetünk.

energetikaitanusitvany