Az asszertivitás másik ellepontja a passzív viselkedés

Az asszertivitás nem szól másról, mint határaink és felelősségünk vállalásáról. Ha valaki tisztában van saját magával, igényeivel, szükségleteivel, akkor egyrészt ezeket ki fogja tudni elégíteni, ugyanakkor azt nem mások rovására teszi meg. Meg tudja őrizni az egyensúlyt önmaga és környezete között, ezért is hívjuk magyar fordításban szociálisan kompetens viselkedésnek. Az asszertivitás egyik ellepontja az agresszivitás. Ilyenkor valaki a saját szükségleteit mások rovására elégíti ki úgy, hogy megfélemlíti őket, bűntudatot kelt, vagy más hasonló módon. Az asszertivitás másik ellepontja a passzív viselkedés. Egy passzívan viselkedő ember saját jogait és igényeit adja fel azért, mert másokat fontosabbnak tart, mint önmagát. Szerencsére az asszertivitás egy tanulható készség, érdemes rászánni egy kis időt az elsajátítására!

http://asszertivakademia.hu