Borult időben, de száraz utakon igen sűrű forgalomban közlekedhetnek Nyíregyházán. Torlódásra készüljenek az iskolák és a meglévő útmunkák közelében. A Kállói úton legyenek türelmesek, mert a városból kifelé és befelé is kígyózik a kocsisor. A Sóstói út egy szakaszán fakitermelés miatt  40 km/órás sebességkorlátozást kell betartani, a Korányi Frigyes utcán a kertészeti áruda közelében pedig 30-as korlátozás van mindkét irányban. A Kálmán utcán forgalom korlátozásra készüljenek a jármű vezetők közmű építési munka miatt, a Tünde utcán pedig az útépítés miatt. A Május 1 tér 12-nél a járda felújítása miatt a gyalogos forgalom korlátozott, az autósok is óvatosan vezessenek az adott szakaszon. Tart  a híd felújítás a Vécsei utcán, és dolgoznak a szakemberek az Arany János utca páratlan oldalán is. Figyeljék a kihelyezett közúti jelző táblákat, ne megszokásból vezessenek.